«Туристичними шляхами Українського Поділля 2023» – в Тульчині відбувся Міжнародний форум.


7 November 2023


Організаторами заходу стали Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад, Тульчинська міська рада та Вінницька ОВА. 

Близько 130 учасників прибули до Палацу Потоцьких аби обговорити актуальні проблеми розвитку туризму в Україні, обмінятися ідеями розбудови економіки громад під час війни, поділитися досвідом, поспілкуватися та побудувати партнерство. Тульчин гостинно прийняв фахівців з різних областей України: понад 10 журналістів та блогерів; 33 представники громад Вінничини та Черкащини, серед яких голови та місцеві органи самоврядування, 20 представників бізнесу, 25 проєктних менеджерів, 28 експертів-спікерів, 10 туроператорів та турагентів,  фахівці регіонального розвитку та міжнародних донорських організацій.

З вітаннями на початку заходу до учасників звернулися  партнери, міжнародні представники, та Почесні гості. Серед них мер Тульчина – Весняний Валерій, Народна депутатка – Лариса Білозір, начальник управління торгівлі, сфери послуг та туризму Вінницької ОДА – Кулявець Вєга. Онлайн долучились голова ДАРТ – Мар’яна Олеськів, заступник голови Черкаської ОДА – Турченяк Олександр, депутатка Хмельницької обласної ради – Натальська Оксана.

В панельних дискусіях офлайн та онлайн взяли участь спікери – передові фахівці в різних галузях:

  • Павло Ярмій – голова ГО «АРР ТОТГ»;
  • Ігор Чава – керівник відділу координації розвитку туристичної інфраструктури в регіонах в ДАРТ;
  • Тетяна Тимошенко – запрошений академік Університету Уппсала Швеція.
  • Захарчук Ірина –  директорка заповідника та музею трипільської культури с. Буша;
  • Роман Григорос –  представник Молдови, GRAPP Moldova;
  • Марина Сидоренко – національний менеджер проєкту International Trade Centre;
  • Стократюк Вікторія – менеджерка програми “Громадянська стійкість” Міжнародного фонду «Відродження»;
  • Річард Розвадовськи – ключовий експерт з розвитку сільських територій, проект IPRSA;
  • Олександр Коваль – експерт з географічних зазначень у Закарпатській області, проект IPRSA;
  • Вікторія Кулакова – БФ «Це Крафт»;
  • Олена Павлова – засновниця проекту «Гастрогід Вінниччини», дослідниця подільської кухні;
  • Сергій Шандра – голова ГО «Арт-Умань»;
  • Ліана Роднікова – фахівець відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму Центру інтегрованих соціальних послуг;
  • Роман Маленков  ГО «Україна Інкогніта»;
  • Андрій Яровий  фахівець ГО «Україна Інкогніта».  

 В режимі онлайн виступали:

  • Олег Демчук – очільник Агенції сталого розвитку “АСТАР”;  
  • Валерія Гончаренко –  директорка Волинської АРР;
  • Владислав Чабанюк – директор ДІКЗ «Трипільська культура»;
  • Проф.  Михайло Відейко    експерт по трипільській культурі;
  • Марія Прісакарі – Північне регіональне агентство розвитку;
  • Олександр Мартин – голова ГС «Асоціація виробників традиційних Карпатських високогірних сирів (ГЗ «Гуцульська овеча бриндзя»);
  • Западенко Ігор – заступник директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж»;

Ключове з  Міжнародного форуму «Туристичними шляхами Українського Поділля2023»:

  • Панельні дискусії на теми розвитку регіонів через кластерні моделі, «Шляхами спільних предків – від Румунії до України», «Поділля – земля розквіту релігій, культур і цивілізацій»;
  • Підписання Меморандуму про співробітництво у сфері розвитку туристичної сфери між Північним регіональним агенством розвитку Республіки Молдова та громадською організацією «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад»
  • Підписання Меморандуму про співробітництво у сфері розвитку туристичної сфери між  Громадським  об’єднанням  “Центр Управління і  Реформ Публічних і Приватних Підприємств” (Центр GRAPP Молдова) та громадською організацією «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад»;
  • Підписання Меморандуму про співпрацю з Крижопільською, Вапнярською та Райгородською територіальними громадами, що встпуають до кластера «Шляхами Трипільської Праматері»
  • Презентація проєктів, реалізованих в період воєнного стану;
  • Випал вогняної скульптури «Щедрик» на площі Палацу Потоцьких.

Поза програмою форуму було підписано Меморандуми про співпрацю з Громадською організацією «В дорозі» та Громадською організацією «ХРИСТИЯНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЗЬКОХ ОБЛАСТІ». Окрім цього, ми на шляху до підписання Меморандуму по створенню Асоціації та управляючої компанії кластеру «Шляхами Трипільської Праматері», підписано уже двома громадами,  питання поставлене в Уманській громаді. 

Лише спільна праця, ресурси та інвестиції, популяризація, регіональний розвиток, посилення комунікацій приведе нас до успіху, де ми після перемоги зможемо насолоджуватися тими прекрасними туристичними шляхами не лише Поділля, а й всієї українською землі.

4-5 листопада близько 35 учасників вирушили маршрутами роад-шоу «Туристичними шляхами Українського Поділля2023». Організатори запропонували дводенний та одноденний маршрути роад-шоу. 

Учасники дводенного маршртуту ( 27 учасників: 6 фахівцві сфери туризму,  5 журналістів та блогерів, 3 представники Вінницької ОВА,  6 молдовських партнерів, спікер, представник бізнесу, проєктний менеджер та організатори вранці 4 листопада поїхали за таким напрямком:  Тульчин-Комаргород-Гнатків-Стіна-Ямпіль-Буша. Оглядали Палац Балашових, завітали в гості до Анатолія Лукіянича в єдиний музей столярного інструменту, милувалися краєвидами Стіни, спостерігали за толокою розчищення цвинтаря з Романом Маленковим, відвідали краєзнавчий музей Ямполя, і доїхавши до Буші, оглянули Музеї трипільської культури та ткацтва. 

5 листопада по програмі був такий маршрут: Буша-Бронниця-Могилів-Подільський-Печера-Вінниця. Що ми побачили:  Державний історико-культурний заповідник «Буша» та Скельний храм в Буші, садиба Вітгенштейнів в Бронниці, прекрасний вид на Дністер та молдовське місто Атаки, музей витинанки в Могилів-Подільському, одне із семи чудес Вінниччини – Лядівський скельноий монастир, а в Печері – склеп -усипальниця Потоцьких.

Учасники, що обрали одноденний  маршрут (начальник та спеціаліст відділу туризму, екскурсоводи, прдеставник Тульчинської міської ради) поїхали за таким напрямком: Тульчин-Печера-Немирів-Брацлав-Гайсин-Умань.

Побачили прекрасний Тульчин, склеп-усипальницю Потоцьких в Печері, завод «Nemiroff» в Немирові, млинарний комплекс, збудований багатим євреєм-підприємцем, купцем 3-ї гільдії Яковом Солітерманом у підніжжя Замкової гори, орнаментальний розпис бубнівської керамік і багато іншого на Гайсинщині.

Роад-шоу відкрило учасникам прекрасне та мальовниче Поділля. Це місця загадок, сили, містичності, краси. Це території, за які ми вболіваємо і не важливо чи ми з Херсона, Запоріжжя, Сум, Черкас чи Умані. Це те, що варто вдосконалювати, розвивати, та те, чим можна буде пишатись. Робота тільки почалась, та ми впевнені – наші  туристичні дослідження Україною матимуть успішні результати.



en_USEnglish